O RESTAURACJI

Slowianka

O RESTAURACJI

Zapraszamy Państwa do nowo otwartej restauracji, która jest wyjątkowym, pierwszym takim miejscem w Wielkiej Brytanii. Nasza polsko-ukraińska restauracja mieści się w Coventry, w samym sercu Anglii, na południowy wschód od Birmingham.

Zanim opowiem o samym miejscu, do którego serdecznie zapraszam, chciałabym wspomnieć o tym, jak powstała myśl o stworzeniu lokalu gastronomicznego. Nazywam się Oksana, jestem Białorusinką. Dziesięć lat mieszkałam w Polsce – zachwyciła mnie tamtejsza kultura, a także zwyczaje kulinarne. Wtedy powstało we mnie pragnienie pokazania za granicą wspaniałej kuchni słowiańskiej, a także przypomnienia licznym Polakom czy obywatelom pochodzącym z Kresów, zamieszkałym w Anglii, smaku ojczystych potraw. Stało się to z czasem moim wielkim marzeniem i celem życia. Jego realizacja daje mi ogromną satysfakcję. Gwarantuję, że zakosztowanie kuchni i atmosfery restauracji będą dla Państwa niezapomnianym doświadczeniem.

 

Slowianka

Polish&Ukrainian Cuisine

O Wnętrzu

dwa piętra

świetna atmosfera

Chciałabym teraz opisać nieco samą restaurację. Wnętrze lokalu podzielone jest na dwa piętra. Na górze przeniosą się Państwo do ukraińskiej chaty, natomiast na dole wnętrze jest stylizowane na polski dom sprzed wieków. Całość stanowi ciekawe połączenie dwóch kultur w jednym budynku. Wszystkie eksponaty zostały zebrane ze domów naszych przodków. W takim otoczeniu konsumpcja potraw przerodzi się w prawdziwą ucztę dla podniebienia i dla ducha. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby stworzyć miejsce oryginalne, ciekawe, pełne domowego ciepła i serdeczności. Aby dodatkowo podkreślić tę atmosferę, restauracja mieści się w budynku z czerwonej cegły. Całość kolorystyczno-kompozycyjna zachęca do niespiesznego smakowania przygotowanych dla Państwa pyszności oraz długich rozmów przy lampce wina w gronie rodziny i przyjaciół.

Warto dodać, że naszym kucharzem jest Wojciech Konikowski, od lat zajmujący się przygotowywaniem najwyższej jakości potraw.

Galeria

Galeria

otwarcie